Biz Sizi Arayalım

Ford Puma  
Macerayı yeniden keşfedin

  FORD PUMA ECOBOOST HİBRİT

  Macerayı Yeniden Keşfedin

  Akıllı tasarım ve mühendislikle hızlanmada %12'ye varan iyileşme ve motora göre %10’a varan daha fazla yakıt verimliliği.

  Yenilikçi 'insan odaklı' tasarım, dış görünümde cesur SUV stili ve enerjik sürüş.

  Ford Puma, duruşu ve özellikleriyle tüm dikkatleri üzerine çekiyor.   

  Otomobil kullanmayı keyfe dönüştüren teknolojiler
  Ford Puma, sürüş keyfinizi ve güvenliğinizi artırmak için tasarlanmış pek çok yenilikçi özelliğe sahiptir. Seçilebilir sürüş modları sürüş deneyiminizi kişiselleştirirken, Çarpışma Önleme Yardımcısı yolu dikkatli bir şekilde izleyerek potansiyel tehlike durumlarında sizi uyarır. Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Şerit Hizalama, Şerit Takip Sistemi ve Acil Durum Manevra Destek Sistemi gibi özellikler ise yarı otonom sürüş deneyimi sunar.

   


   

  Bir adım ilerisi

  Çevre dostu hibrit elektrikli araçlarda yeni bir sayfa açılıyor. Ford Puma, bu doğrultuda yeni geliştirilmiş EcoBoost Hibrit seçeneği ile karşınızda. Hibrit olmayan diğer motorlara kıyasla etkileyici yakıt ekonomisi ve kayda değer oranda daha düşük CO2 emisyonu sunarken üstün sürüş keyfi ve performansından ödün vermiyor. Üstelik bir adım ileriye giderek gelişmiş 7 ileri vitesli çift kavramalı otomatik şanzıman powershift, özellikle şehir içinde dur-kalk trafikte, kesintisiz ve akıcı bir sürüş sağlıyor.


   

  Her an sizi korumaya hazır

  Potansiyel çarpışma tehlikelerine karşı uyarı veren özelliklerden yol tutuşunu ve dengeyi korumanıza yardımcı olan akıllı sistemlere dek her noktada güvenliğinizi düşündük. Tam da bu yüzden Ford Puma sizi, ailenizi ve diğer yol kullanıcılarını korumak için tasarlanmış akıllı destek teknolojileriyle donatıldı.


   

  Akıllı alan kullanımı

  Modern yaşam tarzı, alanları kullanma biçimimize yaratıcı bir yaklaşım gerektiriyor. Hacimden ödün vermeyen, sınıfındaki en iyi arka bagaj kapasitesiyle Ford Puma bu düşünce tarzını hayata geçiriyor. Tarz sahibi bir zarafete ve görkemli bir duruşa sahip Puma’nın göz alıcı dış görünümü en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanmış işlevsellikle dengeleniyor. Gerçek çok yönlülük, tasarımındaki detaylarda gizli.


   

  Acil durumlarda daha hassas direksiyon tepkisi

  Acil Durum Manevra Destek Sistemi, duran veya yavaş giden araçların etrafından dolaşmanıza yardımcı olarak çarpışmaları önler ya da etkisinin azaltılmasına yardımcı olur. Radar ve bir kamera içeren sistem, önünüzdeki yavaş giden ve duran araçları algılar ve direksiyon yardımı sağlayarak çarpışma riski yaratan araçtan kaçınmanıza yardımcı olur. Bu teknoloji, çarpışmayı önlemek için yeterli fren mesafesinin bulunmadığı ve kaçınmak için aksiyon alamadığınız durumlarda devreye girer.


   

  Size özel sürüş dinamikleri

  Seçilebilir Sürüş Modları sayesinde Puma’nın gaz tepkisini, direksiyon hassasiyetini ve hatta vites değiştirme alışkanlıklarını sürüş tarzınıza göre ayarlayarak sürüş deneyiminizi kişiselleştirebilirsiniz. Normal, ECO, Spor, Kaygan Zemin ve Arazi olmak üzere beş farklı mod vardır. 12.3” dijital gösterge ekranında görüntülenen önemli bilgiler, seçmiş olduğunuz sürüş moduna göre özgün renk temaları arasında geçiş yapar.


   

  Park etmeyi kolaylaştırır...

  Bariyerler, bisikletler, alçak duvarlar… Geri görüş kamerası, arkanızdaki her şeyi orta konsol ekranında gösterir. Gözünüzden kaçması mümkün olanları göstermenin yanı sıra, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak amacıyla sanal çizgilerle size yardımcı olur. Geri Görüş Kamerası geri vitese geçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer.


   

  ...ya da park işini Puma’ya bırakabilirsiniz

  Yoğun bir caddeye ya da dar bir alana park etmek zor olabilir. Ancak Gelişmiş Otomatik Park Sistemi sayesinde Ford Puma park etmeyi inanamayacağınız kadar kolaylaştırır. Sistem etkinleştirildikten sonra uygun bir park alanı bulup direksiyonu otomatik olarak yönlendirebilir. Park yerinden çıkmak için manevra yapmanıza da yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken gazı, freni ve vites geçişlerini kontrol etmektir.


  Hibrit nedir?

   

  Puma'nın EcoBoost Hibrit teknolojisi, verimliliği artırmaya yardımcı olan 48 volt bataryalı bir elektrik motoru içeriyor. Bu hafif hibrit güç aktarma sistemi gerektiğinde elektrik motoruyla benzinli motoru destekleyerek hızlanmada %12'ye varan iyileşme ve motora göre %10’a varan daha fazla yakıt verimliliği sağlıyor. Motor bataryayı şarj etmek için kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren rejeneratif frenleme teknolojisinden de yararlandığı için aracınızın yakıt ekonomisini artırmaya ve emisyonları azaltmaya yardımcı oluyor. 48 voltluk batarya paketi sürüş sırasında şarj edildiği için Puma'nızı dış güç kaynağına bağlamanıza gerek kalmıyor.
  * Web sitesinde kullanılan görseller ile satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.
  * Belirtilen fiyatlar baz modeller için tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlar olup, aracın tüm vergiler dahil zorunlu trafik sigortası hariç satış fiyatlarıdır.

  FORD PUMA ECOBOOST HİBRİT

  Güvenlik ve Emniyet

  Potansiyel çarpışma tehlikelerine karşı uyarı veren özelliklerden yol tutuşunu ve dengeyi korumanıza yardımcı olan akıllı sistemlere dek her noktada güvenliğinizi düşündük.

  Tam da bu yüzden Ford Puma sizi, ailenizi ve diğer yol kullanıcılarını korumak için tasarlanmış akıllı destek teknolojileriyle donatıldı.   

  Virajların çevresini görmenize yardımcı olan farlar
  Puma’nın LED ön farları hassas ve son derece parlak bir ışık hüzmesi üretir. Ön farlar aynı zamanda imza niteliğindeki LED gündüz farlarını ve direksiyonu 30 dereceden fazla döndürdüğünüzde virajın içini aydınlatan statik viraj aydınlatmasını da içerir.

   


   

  Ekstra bir çift göz

  Kör Nokta Uyarı Sistemi, RADAR sensörleri yardımıyla kör noktanıza girerek görüş alanınızdan çıkabilecek araçları algılar. Sensörler Puma’nızın her iki tarafında da bulunur ve yan aynada net bir şekilde görülen turuncu bir ışıkla sizi uyarır.


   

  Siz geri manevra yaparken araçlara dikkat eder

  Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi'nin bir parçasıdır. Çapraz Trafik Uyarısı, bir park yerinden geri geri çıkarken ve gelen trafiği sınırlı olarak görürken, gelen araçları tespit ederek sizi uyarır.Bu teknoloji ayrıca gelen trafiğin yönüne bağlı olarak sol ya da sağ yan aynada bir ışık yakarak sizi uyarır.


   

  SYNC 3 ile elleriniz serbest

  Ford SYNC 3, telefonunuzla bağlı kalmanıza ve doğal sesli komutları kullanarak telefonunuzu, müziğinizi kontrol etmenize olanak veren gelişmiş bir sistemdir. Size metin mesajlarınızı da sesli olarak okuyabilir. Sezgisel bir şekilde gezinmek için renkli dokunmatik ekranda sıkıştırma ve kaydırma hareketlerini kullanabilirsiniz. SYNC 3 ayrıca Apple CarPlay'ye bağlanabilir ve AppLink ile en sevdiğiniz akıllı telefon uygulamalarından bazılarına erişebilirsiniz.


   

  Konser keyfi sizinle

  Müzik zevkiniz ne olursa olsun, sesler sanatçının istediği şekilde duyulmayı hak ediyor. Ford Puma’dan tam da bunu bekleyebilirsiniz. Neden mi? Çünkü B&O ile sunuluyor. Premium seviyedeki 575 watt’lık bu ses sistemi, B&O’nun uzman ses mühendisleri tarafından Puma için tasarlandı ve ayarlandı. Bu zengin, güçlü, 10 hoparlörlü sistem, Puma’nın yük alanından hiçbir şekilde taviz vermemek için arka bölüme akıllıca yerleştirilmiş bir derin bas hoparlörüne sahip. Arabanızın kabininden konser yerindeymiş gibi en sevdiğiniz grupları ve şarkıları dinleyebilirsiniz.


   

  Masaj özellikli koltuklar

  Ford Puma’nın sürücü ve ön yolcu koltukları ekstra konfor ve destek için masaj fonksiyonuna sahip. Tek bir düğme dokunuşuyla devreye giren ve uzun yolculuklar için ideal olan 3 yönlü ayarlanabilir masaj özelliği, yorulan kaslarınızı canlandırabilir.


   

  İçeceğinizin dökülmesi artık sorun değil

  Şehirde hayat hareketli olabilir. İçecekler dökülebilir, ıslak patiler çamur ve kir getirebilir. Merak etmeyin, aracının ne kadar temiz olduğuyla gurur duyan tek kişi siz değilsiniz. İşte bu yüzden, tamamen çıkarılabilir ön ve arka koltuk kılıflarıyla Puma’nız için yeni koltuk tasarımları yaptık. Koltuk kılıfları makinede yıkanabiliyor ve gerektiğinde kolayca çıkarılabilmeleri için entegre fermuarla sunuluyor. Biraz değişiklik yapmak isterseniz aksesuar olarak sunulan fermuarlı koltuk kılıfı satın alabilirsiniz.


   

  Güneş ışığı size eşlik etsin

  Puma, tavan panelinin yerini alan tam boy açılabilir panoramik cam tavan seçeneğine sahip. Bu tavan, aydınlık ve havadar bir iç mekan yaratmak için doğal ışığın aracın içine girmesine olanak sağlıyor. Tam boy geri çekilebilir güneşlik ise sizi güneşten korurken biraz temiz hava almak için camı açmanıza olanak veriyor.


   

  Hem sizi hem yayaları önemseyen sistem

  Yaya Algılama özellikli Çarpışma Önleme Yardımı, aracın önündeki yolu taramak için kamera teknolojisini kullanır. Bir araç, yaya veya bisikletliyle çarpışma tehlikesi algılanırsa size bir uyarı verir. Bu uyarıya zamanında yanıt vermezseniz önden çarpışmaların etkilerini azaltmak ve hatta bu çarpışmaları önlemek için sistem otomatik olarak tam fren gücü uygulayacaktır.


   

  Acil durumlarda fren gücünü maksimuma çıkarır

  Acil Durum Fren Desteği, acil fren yapıldığını tespit edip maksimum durdurma gücü sağlamak üzere fren sistemindeki basıncı optimize edecek şekilde tasarlanmıştır.


   

  Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

  Seyir halindeyken lastiklerinizden birinin basınç kaybetmeye başlaması durumunda, Lastik Basıncı İzleme Sistemi gösterge panelindeki simgeyi yakarak sizi uyarır.


   

  Her zaman kontrolde olmanızı sağlar

  Elektronik Denge Kontrol Sistemi, aracınızın ilerleyişini sürekli izler. Anti blokaj fren sistemi ve Çekiş Kontrol Sistemindeki gelişmiş sensörleri kullanan bu sistem araç hakimiyetinin kaybolduğunu algılayabilir ve aracın dengelenmesine yardımcı olmak için her lastiğe ayrı ayrı otomatik fren uygulayabilir.

  MİNİMUM ÇABAYLA MAKSİMUM YOL TUTUŞ GÜCÜ

   

  Gelişmiş Çekiş Kontrol Sistemi, lastiklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuşu sağlamak amacıyla her tekerleğin yol tutuşunu sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.


  * Web sitesinde kullanılan görseller ile satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.
  * Belirtilen fiyatlar baz modeller için tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlar olup, aracın tüm vergiler dahil zorunlu trafik sigortası hariç satış fiyatlarıdır.

   * Aksesuarlar için fiyatlar KDV dahil tavsiye edilen satış fiyatlarıdır. Aksesuar için yeni araç alımında ÖTV ve montaj için işçilik gerekliyse, ÖTV ve işçilik bedelleri fiyatlara dahil değildir.

    Model Yılı Donanım Seviyesi Gövde Motor Şanzıman Yakıt Emisyon T. Edilen Anahtar Teslim Fiyatı T. Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı (Ford Options)
    2021 Style SUV 1.0L EcoBoost 95PS 6 İleri Manuel Benzin Euro 6.2    
    2021 Style SUV 1.0L EcoBoost 125PS 7 İleri Otomatik Benzin Euro 6.2    
    2021 ST-Line SUV 1.0L EcoBoost 155PS 7 İleri Otomatik Benzin/ Hibrit Euro 6.2    
    Opsiyon Model Yılı Donanım Seviyesi Motor T. Edilen Anahtar Teslim Fiyatı T. Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı (Ford Options)

    Metalik Boya

    2021 Style 1.0L EcoBoost 95PS|1.0L EcoBoost 125PS    

    Özel Renk (Fantastik Kırmızı & Manyetik Gri)

    2021 Style|ST-Line 1.0L EcoBoost 125PS|1.0L EcoBoost 155PS    

    Kontrast Renk Tavan (Siyah -Kurşun Gri)

    2021 ST-Line 1.0L EcoBoost 155PS    

    Konfor Paketi

    2021 Style 1.0L EcoBoost 95PS|1.0L EcoBoost 125PS    

    Çıkarılabilir Koltuk Kılıfı

    2021 Style 1.0L EcoBoost 95PS|1.0L EcoBoost 125PS    

    Teknoloji Paketi

    2021 ST-Line 1.0L EcoBoost 155PS    

    Konfor Paketi

    2021 ST-Line 1.0L EcoBoost 155PS    

    Açılabilir Panoramik Cam Tavan

    2021 ST-Line 1.0L EcoBoost 155PS    

    * Web sitesinde kullanılan görseller ile satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.
    * Belirtilen fiyatlar baz modeller için tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlar olup, aracın tüm vergiler dahil zorunlu trafik sigortası hariç satış fiyatlarıdır.