Biz Sizi Arayalım

Balıkesir Karesi Belediyesi, Erdeğer'den 11 adet Yerli ve Milli Araç Satın Aldı

31.08.20 Tarihinde yayınlandı.

Balıkesir Karesi Belediyesi, Ford Kamyon Satın Alımında Erdeğer'i Tercih Etti

Balıkesir Karesi Belediyesi, Erdeğer Ford Trucks'tan 11 adet Yerli ve Milli üretim araç satın alımı gerçekleştirdi.

Balıkesir Karesi Belediyesi kiralık araç dönemini sona erdirmek üzere araç parkını geliştirme kararı aldı. Belediyenin çeşitli birimlerinde kullanılmak üzere 9 adet 1833DC, 2 adet 2533DC toplamda 11 adet Ford Trucks Çöp kamyonunu Erdeğer Ford Trucks'tan satın alan Karesi Belediyesi araçların hizmete girmesi nedeniyle tören düzenledi. Alparslan Türkeş Spor Kompleksi bahçesinde düzenlenen törende satın alınan yerli ve milli üretim araçlar ve iş makinaları Erdeğer Grup ve Ford Trucks yetkililerinin de katılımıyla dualarla hizmete alındı.

Törene Erdeğer Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Erdoğan, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Erdeğer Grup ve Ford Trucks yetkilileri, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından başlayan etkinlikte Karesi Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların anlatıldığı bir tanıtım filmi gösterildi ve törenin açılış konuşmaları yapıldı.

İlk sürüş Büyükşehir Başkanından
Konuşmaların ardından Erdeğer Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Erdoğan, Balıkesir Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’a Yerli Malı araçlara yapmış olduğu yatırımlardan dolayı teşekkür plaketi ve temsili araç anahtarını takdim etmiştir. Duaların okunarak kurban kesimi ardından Başkan Orkan davetlilerle birlikte filoya katılan araçları inceledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ile birlikte yeni alınan Ford kamyonların ilk test sürüşünü birlikte yaptı. Tören sonunda araçlar kısa bir şehir turu attı.